top of page
hero_Obszar-roboczy-1-kopia-min.jpg

Esam droši par savu izvēli

Laikapstākļu ietekme

Āra lietošanai paredzētiem audumiem jābūt īpaši izturīgiem pret krāsas maiņu, ko izraisa mainīgi laika apstākļi. Katras kolekcijas testēšanas rezultāts ir atkarīgs no auduma krāsas. Krāsas noturību iedala grupās - I, II, III vai IV -, kas attiecas uz konkrētās krāsas pretestību:

I grupa – zema pretestība;

II grupa – vidēja pretestība;
III grupa – augsta pretestība;

V grupa – ļoti augsta pretestība.

Ņemiet vērā, ka jo tumšāka krāsa, jo mazāka ir krāsas maiņas izturība. Neskatoties uz to, Eiropas apstākļos pat krāsa ar viszemāko pretestību saglabāsies vismaz trīs sezonas.

Krāsas noturība pret berzi

Krāsu izturības pret berzi tests ļauj noteikt, vai audums lietošanas laikā mainīs krāsu un līdz ar to, vai tas var krāsot jūsu drēbes. Mīksto audumu gadījumā tā ir īpaši svarīga īpašība, jo šie audumi parasti tiek izmantoti daudzus gadus, un, ja audums ir intensīvi krāsojies, piemēram, sarkans vai melns, uz mūsu apģērba izveidojušies traipi var palikt pastāvīgi.

Ir divu veidu testēšana krāsu izturībai pret berzi: sausa un mitra. Pretestības testa rezultāts tiek dots saskaņā ar PN-EN ISO 105-X12:2016-08 skalā no 1-5, kur 5 nozīmē maksimālo noturību un 1 nozīmē, ka nav noturība. Mūsu izvēlētajiem audumiem ir augsta pretestība pret berzi - 5.

Eko ādas kvalitātes pārbaude

Lai novērtētu eko ādas kvalitāti, tiek izmantoti šādi testi:

Martindeila tests – testa rezultātu novērtējums atšķiras no audumu un trikotāžas audumu vērtēšanas. Eko-āda tiek berzēta vairākas standartā noteiktās reizes un pēc tam berzes rezultāti tiek novērtēti 5 ballu skalā, kur 0 nozīmē, ka nav izmaiņu, bet 5 nozīmē, ka poliuretāna virskārta ir pilnībā noberzta.
Noturība pret plīsumiem – plīsuma tests nosaka materiāla izturību pret diviem stiepes spēkiem grieztajā materiālā. Paraugs tiek saplēsts darba spēka ietekmē. Spēku reģistrē, līdz paraugs tiek saplēsts. Testa rezultāti ir izteikti ņūtonos (N).
Stiepes izturība – stiepes tests nosaka materiāla izturību pret vienvirziena stiepes spēku uz vienmērīga (negriezta) parauga. Materiāls tiek ievietots mašīnā, kas to izstiepj, līdz tas tiek saplēsts. Pārbaudes rezultāts ir spēka vērtība, kas izteikta ņūtonos (N).

Šuves nobīde

Mūsu izvēlētajiem audumiem ir augsta izturība pret šuves nobīdi. Šī faktora pārbaude sastāv no divu tā paša auduma gabalu sašūšanas, kas norādīts standartā PN-EN ISO 13936-2:2005 ar dūrienu un diegu (parasti 33 šuves uz 10 cm dūriena), un pēc tam iegūto šuvi ar pretestības iekšārtu stiepj ar atbilstošu spēku. Iegūtais rezultāts materiālā ir izteikts milimetros.

Gaismas ietekme

Piedāvātajiem audumiem raksturīga augsta izturība pret gaismu. Tas nozīmē, ka tie neizbalē pat ar augstu dabiskā un mākslīgā apgaismojuma līmeni.

Gaismas izturības testu veic diviem identiskiem auduma paraugiem. Vienu no tiem ievieto kamerā, kas iedarbojas uz paraugu ar gaismas intensitāti atbilstoši standartam un ar atbilstošu temperatūras līmeni. Pārbaudes beigās paraugu no kameras salīdzina ar auduma paraugu, kas nav bijis pakļauts gaismai. Rezultāts tiek novērtēts saskaņā ar PN-EN ISO 105-B02:2014-11 2. metodi 8 pakāpju skalā, kur 8 nozīmē, ka nav izmaiņu un 1 - ir ļoti lielas izmaiņas.

Oeko-Tex® Standard 100

Tā ir izstrādājumu un tekstilizstrādājumu pusfabrikātu sertifikācijas un testēšanas sistēma visos to apstrādes posmos. Tās mērķis ir nodrošināt, lai tekstilizstrādājumi, kas ar to marķēti, nesaturētu kaitīgas un potenciāli kaitīgas vielas (ķimikālijas, kas var negatīvi ietekmēt cilvēka veselību). Ir noteikti vairāk nekā 100 pārbaudes kritēriji, kas jāņem vērā, lai tekstilizstrādājumu uzskatītu par drošu saskaņā ar Oeko-Tex® Standard 100. Polijā sertifikācijas procesu pārvalda Lodzas Tekstilizstrādājumu institūts.

Sertifikāts iedala audumus 4 grupās:

I klase: tekstilizstrādājumi un tekstila rotaļlietas zīdaiņiem un bērniem līdz 3 gadu vecumam (piemēram, apakšveļa, gulšņi, gultas veļa, plīša rotaļlietas);
II klase: tekstilizstrādājumi, kuru virsmas liela daļa ir tiešā saskarē ar ādu (piemēram, apakšveļa, gultas veļa, blūzes, zeķes, zeķes);

III klase: tekstilizstrādājumi, kas nenonāk tiešā saskarē ar ādu vai ir ļoti ierobežoti to saskare (piemēram, jakas., mēteļi, apģērba ieliktņi);
IV klase: Materiāli interjera mēbelēm un dekorācijām (piemēram, mēbeļu audumi, galdauti, aizkari).

Izvēlētajiem mēbeļu audumiem ir II klases sertifikāts, kas garantē, ka ražošanas process ir videi draudzīgs un materiāls ir drošs pat visprasīgākajiem lietotājiem, piemēram, zīdaiņiem, cilvēkiem, kuri cieš no alerģijām vai ādas slimībām.

Nodilumizturība

Mūsu izvēlētajiem audumiem ir ļoti augsta nodilumizturība. Šī faktora pārbaude tiek veikta, izmantojot Martindeila testu saskaņā ar PN-EN ISO 12947-2:2017-02. Tas sastāv no pārbaudītā auduma parauga ievietošanas iekārtā, kas to ar pastāvīgu spiedienu berzē ar vilnas audumu vai smilšpapīru vairākas stundas vai pat dienas bez pārtraukuma. Testa rezultātu nosaka ciklos/gājienos, t.i., nobrāzumu skaitu, kam sekoja standartā norādīto šķiedru (parasti divu vai trīs šķiedru) noberšanās.

Auduma vidējā nodilumizturība ir aptuveni 2000 – 4000 ciklu, kas ir aptuveni gads ļoti intensīvas mēbeļu lietošanas. Lielākajai daļai mūsu piedāvāto audumu materiālu izturība pārsniedz 40 000 ciklu, kas nozīmē, ka mēbeles nenolietosies pat 10 gadus!

Izdilšana un savelšanās

Mūsu izvēlētajiem audumiem ir raksturīga augsta noturība pret izdilumu. Auduma pārbaude sastāv no pārbaudāmā materiāla berzēšanas ar drānu (parasti vilnas audumu) vairākas reizes, kas norādītas standartā. Pēc tam, saskaņā ar PN-EN ISO 12945-2:2002 standartu, auduma izdiluma pakāpi novērtē skalā no 1 līdz 5, kur viens nozīmē pilnu virsmas nodilumu, bet 5 nozīmē, ka nav izmaiņu.
Savukārt savelšanās ir process, kurā uz tekstilizstrādājumu virsmas berzes ietekmē, to lietošanas laikā, veidojas savijušos šķiedru (bumbiņu) kopas.

Var izdalīt divus šīs parādības veidus:

tādas kas rodas, polsterējuma auduma šķiedrām savienojoties ar materiālu, kas atrodas tieši blakus un no auduma dzijas, kas satur gan dabīgas, gan sintētiskas šķiedras, piemēram, vilnu un poliesteru.

Dabisko šķiedru saturs pirmajos auduma lietošanas mēnešos var izraisīt paaugstinātu noslieci uz velšanos. Tas nav auduma defekts. Pēc pāris mēnešiem šis process ir beidzies.

bottom of page